УКРАЇНСЬКІ АГРОКОМПАНІЇ ОТРИМАЛИ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ФОСФОРИТІВ З ЄГИПТУ

Миколаївський порт прийняв з Африки чергову партію сировини для комплексних мінеральних добрив. Йдеться про фосфорну сировину з Єгипту для «Нітроамофоски-М» (NPK) української компанії «Тетра-Агро».

Імпортну сировину з Єгипту доставило вантажне судно NAZ 1 (Panama). Вся сировина ще у Єгипті промаркована та розфасована у біг-беги для «Тетра-Агро». Розвантаження відбувалося цілодобово за допомогою портальних кранів на причалі. З порту добрива відвантажуються залізницею під митним контролем на Львівщину, де розташоване виробництво компанії «Тетра-Агро».

«Нещодавно ми прийняли в Миколаєві судно з єгипетськими фосфоритами. Це чергова спеціальна пряма поставка для нашого комплексного мінерального добрива «Нітроамофоска-М», – розповідає директор компанії Сергій Прокопенко. – Для нас дуже важлива якість сировини, тому ми до цього питання підходимо ретельно. Cвого часу ми спеціально шукали родовище фосфоритів, яке ідеально підходить для нас. Ці єгипетські фосфорити мають найкращі характеристики за вмістом засвоюваної форми та вмістом мікроелементів. Відповідно ця продукція ідеально підходить для нашого виробництва, для нашого споживача, та для ґрунтів господарств наших клієнтів».

Більше того, ця сировина безпечна та екологічна, рекомендована міжнародними профільними організаціями, сертифікована відповідно до вимог українського законодавства.

Для NPK підприємство використовує, окрім єгипетської, сировину з Білорусі та України.

Нагадаємо, завдяки довготривалим випробуванням та дослідженням, команда «Тетра-Агро» розробила універсальне азотно-фосфорно-калійне добриво «Нітроамофоска-М» (NPK 9:18:22, яке оптимальне для кислих ґрунтів). У 2020 році компанія розробила та випустила на ринок NPK 8:20:25 для різних типів ґрунтів. А з 2021 року у лінійці «Нітроамофоска-М» є такі комплексні мінеральні добрива як NPK 15:15:15, NPK 7:17:21, NPK 16:16:16.

Якість та ефективність добрив «Тетра-Агро» перевірена багаторічними позитивними відгуками споживачів. Так, до прикладу, перейшовши на добриво українського виробництва господарство на  Тернопільщині заощадило до 20% на добривах.

«Ми закладали проходами різні типи мінерального добрива, аби виявити, які будуть ефективнішими. У перший заклали селітру, далі – Нітроамофоску-М українського виробника «Тетра-Агро» та чотири проходи добрив імпортного виробництва, – розповідає Михайло Петрик, голова господарства. – На результатах, що ми побачили – Нітроамофоска-М в прорахунку до гектару, на відміну від всіх інших типів добрив, дала врожайність на пів тонни більше».

Господарство, що вирощує озиму пшеницю у селі Коритниця у Володимир-Волинському районі, вносять Нітроамофоску-М (NPK 9:18:22) впродовж останніх п’яти років. «Застосовуючи дане мінеральне добрива, ми збираємо 5,5-6,5 тонн пшениці з гектару – розповідає Олександр Омельничук, агроном господарства. – Раніше збирали до 3-4 тонн. Наші ґрунти мають високу кислотність, саме тому ми перейшли на дане добриво, адже воно нейтралізує pH ґрунту».

Компанія «Тетра-Агро» плідно співпрацює з Львівським національним аграрним університетом. Зокрема фахівці численними науковими дослідженнями підтвердили, що використання «Нітроамофоски-М» збільшує врожай на 30-70%.

«Унікальність цього продукту у тому, що наявність у його складі карбонатів кальцію та магнію грають роль так званих «сторожів» ґрунту. Вони забезпечують меліоративний ефект, який нейтралізує підвищену кислотність. Окрім цього вони покращують агрофізичні властивості ґрунту, запобігають вимиванню органічної речовини з ґрунту, створюють агрономічну цінність його структури, а також покращують вуглецеве живлення коренів та наземної частини рослини», – говорить Ігор Дидів, науковець-аграрій ЛНАУ.

Довідка: Компанія «Тетра-Агро» – провідний український виробник мінерального добрива. Серед клієнтів – десятки українських агрокомпаній з різних регіонів країни, провідні агрономи яких підтверджують якість нашої продукції. Виробничі потужності розташовані у місті Червоноград Львівської області. Компанія постійно інвестує в науку, відтак дієвість та ефективність добрив «Тетра-Агро» підтверджена численними науковими дослідженнями.

Адреса виробництва:
Львівська область, м. Червоноград, вул. Львівська, 71
e-mail: tetra-agro@ukr.net
(032) 494-34-20
(067) 313-77-17
(093) 134-94-06
(066) 133-26-77
www.tetra-agro.com.ua