Сучасна система соціального захисту жителів територіальних громад Харківської області

Асоціація фермерів та землевласників Харківської області.

ГС «Об’єднаний Народний контроль України».

презентують:

«Сучасна система соціального захисту жителів територіальних громад Харківської області»

 

Пенсія: довічна або приватна пенсія і податкові пільги

Сім’я: фінансовий захист сім’ї в разі смерті одного з членів родини.

Здоров’я: медичне страхування на випадок травматизму та критичних захворювань (онкологія, інфаркт, інсульт, коронарне шунтування, ниркова недостатність, сліпота, пересадка життєво важливих органів).

Керівник та учасники проекту:

Голова комітету з фінансової і соціальної політики АФЗХОДиректор Департаменту з розвитку недержавного пенсійного забезпечення ГС ОНКУВіктор Валентіенко  т. 067 571 9443

Сільськогосподарські дорадники Міністерства АПК України:

Наталя Хайнацька  0955356648                                           

-1-

Пенсія: довічна або приватна пенсія і податкові пільги

З 2004 року вступив в силу Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення», згідно з яким громадяни України отримали право на довічну або приватну пенсію та податкові пільги.У чому полягають особливості довічної пенсії: -для її накопичення не потрібно ні трудового, ні страхового стажу. Людина, сам вибирає час отримання і розмір своєї пенсії, вона передається у спадок і доступна в будь-якій країні світу.- держава і міжнародні фінансові установи надають відповідні гарантії щодо збереження пенсійного активу і захисту його від інфляції- пенсійний капітал не підлягають конфіскації, не ділиться при розлученніПенсійні накопичення мають ряд державних податкових пільг: щорічний повернення 18% від суми річного платежу, не обкладається податком пенсійний капітал, який передається спадкоємцям першої лінії.

— накопичені гроші, по закінченню дії договору, можна зняти відразу або отримувати довічну, щомісячну пенсію в розмірі 1% від накопиченої суми, в будь-якій країні світу

Сім’я: фінансовий захист сім’ї в разі смерті одного із членів родини. :

— однією з сучасних європейських форм, яка є проявом любові і турботи один про одного є поліс Добровільного страхування життя (ДСЖ).

— програма розрахована на тривалий термін: від 10 до 30 років, що є серйозним мотивом, розглядати шлюб, як довготривалий і міцний союз.

— така програма в значній мірі, дозволить уникнути грошових розбіжностей, які часто служать основою конфліктів в сім’ї.

— взяття кожним з подружжя програми Добровільного страхування життя, де вигодонабувачем в полісі дружини вказан чоловік, а в полісі чоловіка — дружина, є монетизованим проявом любові і відповідальності один за одного.

Друга частина поліса ДСЖ це надійний фундамент фінансової безпеки сім’ї, на випадок раптового відходу з життя одного  з подружжя. Поліс є гарантією того, що сім’я при будь-яких несприятливих або трагічних подіях, особливо, коли є діти, не обвалиться у фінансову прірву.

Дуже важливо, що дані програми забезпечують певну фінансову незалежність кожного з подружжя, гарантують збереження їх майнових прав, так як не діляться при розлученні.

-2-

 Здоров’я: медичне страхування на випадок травматизму та критичних захворювань:

В даний час стан здоров’я людей в Україні перебуває в зоні великого  ризику, це, в першу чергу, травматизм і критичні захворювання:

У нас поки відсутня державна страхова медицина, більш того скорочуються соціальні виплати. З 30 червня 2021 року, наприклад, ліквідована оплата лікарняних листів.

Саме тому, особливої ​​актуальності набуває медичне страхування, яке входить в соціальний пакет, поряд з довічною пенсією.

Які виплати робляться:

Телесні ушкодження. Виплата частини страхової суми від 3 до 100% (від 15 до 250 тис. грн.)

Втрата працездатності:

— інвалідність 1 групи по будь-якої причини, виплата в розмірі 200% гарантованої страхової суми (ГСС) + звільнення від внесення премій. (Наступні премії компанія вносить сама).

— інвалідність 2 групи внаслідок нещасного випадку, виплата 80%,

3 групи-60% ГСС.

Критичні захворювання.

— При діагностуванні семи критичних захворювань: онкологія, інфаркт, інсульт, коронарне шунтування, ниркова недостатність, сліпота, пересадка життєво важливих органів — виплата на лікування застрахованій особі становить від 100 тис. грн. до 2,5 млн. грн.

Треба відзначити, що, якщо для дорослих передбачений захист від 7 захворювань, то для дітей від 20, включаючи ковід.

Це архіактуально, так як нові різновиди ковіда, мутуючи стають все більш небезпечними для здоров’я і вражають все більше дітей.

У разі діагнозу онкологічних захворювань жіночих органів, виплата на лікування від 100 тис. грн. до 750 тис. грн.

Звертаємо особливу увагу на те, що в даний час набагато більше стало відбуватися летальних випадків, як наслідків ковіда, при пологах.

-3- 

Пропонуємо створити Харківський Обласний Координаційний Центр з супроводу третього рівня пенсійної реформи в складі: 

Асоціація місцевих органів самоврядування Харківської області, профільні вузи, Обласний центр зайнятості, Союзи роботодавців, Об’єднання профспілок Харківської області, Департамент з розвитку недержавного пенсійного забезпечення ГО «Народний контроль» і сільськогосподарська дорадча служба. Певний позитивний досвід з проведення такої роботи в Харківській області, накопичений перерахованими організаціями ще в 2010 — 2012 роках. Також, в сучасний час, в Нововодолазькому районі за 7 років роботи наших фінансових консультантів, 18% населення мають довічні пенсії і отримують виплати при виникненні, перерахованих вище страхових випадків. Жителі цієї громади, є найбільш соціально захищеними (на Україні цей показник становить 3-4%). Накопичений досвід вимагає ретельного вивчення і поширення по всій Україні.

  1. У відповідність з п.3.3.3. Статуту, затвердженого Міністерством юстиції України, ГО Народний контроль, «має право на проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої та представницької влади ст. 5 Конституції України що до виконання останніми діючого законодавства, налагоджує співпрацю з метою організації народного контролю над діяльністю, що зачіпає суспільні інтереси, бере функції правозахисної організації, яка захищає фундаментальні права людей: на життя на природні ресурси, землю, освіту, пенсію;».

2. Закон України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 38, ст. 470.

Стаття 6. Соціально спрямовані дорадчі послуги.

Органи місцевого самоврядування можуть визначати додаткові соціально спрямовані дорадчі послуги, які надаються за рахунок коштів місцевих бюджетів, відповідно до місцевих програм соціально-економічного розвитку.